top of page

Ботаніки та заучки, або дивовижна школа для дивних дітей

  • Фото автора: Онлайн школа Проект 977
    Онлайн школа Проект 977
  • 21 февр. 2018 г.
  • 3 мин. чтения

Окуляри з діоптріями, вузенькі плечі, тихенький флегматик. Впізнали? Так, це картинка за якою ми уявляємо дитину, що в зараз модно називається ботанік, ботан, заучка. Часом гнані діти, які посміли виглядати та поводитись не так, як усі в класі, а то й школі. Такі діти в усі часи були потрібні одноліткам у двох випадках: коли потрібно над кимось збиткуватись, когось дражнити, або коли увесь клас не може розв’язати задачу і треба списати.


То хто ж вони?


Ботаніки - найрозумніші діти в класі, які потрепають від свого розуму. От у кого “Горе от ума” - так це у них. Навчання, захоплення однієї чи купою наук забирає весь їх час. “Не від світу сього” - кажуть про них однолітки і цькують, збиткуються з них.


Насправді, зовсім не правда, що ботани тихенькі і зашугані. Гарні дівчата, що приваблюють однокласників, або великі хлопці, які серйозно можуть вмазати нападникам, але всі вони - діти, а особливо підлітки, примусово затиснені у вузькі рамки шкільного класу, колективу вчителів, що послідують стандарту навчальної програми.


Розкажу вам історію, для прикладу.


Школа – звичайна середня школа в центрі міста. Завуч цієї школи – мудра людина в літах. В школу приводять дітей, звичайних і нестандартних, таких, наприклад, що для забави старшокласникам вирішують логарифми в четвертому класі, хтось історію знає більше за викладачів інституту. Цього разу був прихильник програмування і логіки штучного інтелекту.


Новачок виявився вищим багатьох хлопців, спокійний і в окулярах. Як і кожній дитині, на перерві йому цікаво подивитися на мобільні ігри, на уроках швидко вирішити завдання, але не цікаво ганятися цькувати, дратися і принижувати з іншими слабих – виховання християнське було.


Дитина швидко стала відома після першого бою, він зміг постояти за себе і відправити нападників в лікарню. Хоч в результаті розслідувань, які зазвичай починають в школі після бійок, він був визнаний правим, але комфорту у відношеннях ні з однокашниками ні з вчителями це особливо не додало. В самісінькому кінці навчального року, школа обросла психологом. Проблемного учня одразу передали на розгляд і корекцію.


Протестувавши дитину, провівши декілька спостережень спеціаліст 25 травня просто доповів батькам, вчителям і керівництву про те, що ця дитина добра і розумна, просто за емоціональний розвиток, та за своїми інтелектуальними інтересам вона на пару років старша до однокашників. Це викликає неприйняття як в деяких дітей, так і в деяких вчителях.


Трохи повагавшись батьки перевели хлопця на дистанційне навчання, посиливши цікаву частину: точні науки та програмування. Хлопець розвивається, позбувшись пресингу від викладачів, що недолюблювали його став краще вчитися і по цих предметах. Родина спокійна, дитина Зустрічається з однокашниками без проблем, всі з цікавістю розмовляють разом без складнощів підліткового тиску. Шкільні проблеми в минулому.

* * *


Традиційна школа, що вже посивіла за часи свого існування, виробила в багатьох поколіннях стійкі негативні звички. Цькування найрозумніших - одна з них, при чому у деяких викладачів це теж не проходить.


Якщо дитина за мірками однолітків - заучка, ботанік, є шанс, що їй не заховатись від цькування у межах традиційної школи, як молодому солдату від дідівщини. Традиції сильніші за здоровий глузд та інстинкт самозбереження.


Рекомендації батькам розумників.


1. Відкрито проявляйте свою любов к дитині, нехай вона чи він добре це знають.

2. Діліться своїми науковими думками, демонструючи, що бути ботаніком – це нормально.

3. Щоденно запитуйте як справи в школі, виясняючи деталі за проблемних дітей і вчителів.

4. Запевніть дитину і бутьте готові прийти і відстоювати її (не криками, а розумною аргументованою бесідою) перед вчителями, бо ви ж впевнені, що вона нормальна і розвинена дитина.

5. Вирішіть разом, коли ви будете вважати, що потрібно міняти клас чи школу.

6. Розглядайте можливість переходу на дистанційне навчання на рік чи два, поки однокласники не підростуть і не дозріють. Якщо ви потім повернетесь в цей клас, можна очікувати повагу. Звістно, треба вчитися, поки будете на дистанційній формі, щоб повертаючись продемонструвати знання, а не слабкість.



Comentarios


bottom of page